HER GÜN 2 MUZ YE KANSERE DUR DE


Anamur Belediyesi 1-7 Nisan Dünya Kanser Haftası nedeni ile Anamur´un giriş ve çıkışlarında Anamur muzu dağıttı.
‘Her gün iki adet Anamur Muzu ye Kansere Dur de.´ Sloganı ile gerçekleştirilen etkinlikte, D-400 karayolu Ören Mahallesi girişinde Anamur´dan Mersin´e, Mamure Kalesi girişinde ise Mersinden Antalya istikametine giden araçlara Anamur muzu dağıtıldı.  Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit ile birlikte, Anamur Özel ANAMED Hastanesi Başhekimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Yücel Yücetürk, Genel Cerrahi Uzmanı Uğur Neşet Demir de dağıtıma katıldı.
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Uzman doktorların tavsiyesi ile ‘Günde 2 benekli Anamur muzu yiyerek kansere son verebiliriz.´ Sloganı ile böyle bir çalışma başlattık. Bu kapsamda Emniyet görevlilerimizin durdurduğu araç sahiplerine ve yolculara bu bağlamda muz dağıtıyoruz.” Dedi. Türe her gün iki adet benekli Anamur muzu yiyerek zinde kaldığını da sözlerine ekledi. 
Genel Cerrahi Uzmanı Uğur Neşet Demir de muzun kalın bağırsaktaki hareketin devamını sağladığı için kabızlık olayına faydası vardır, potasyum, kalsiyum, klor ve C vitaminini çok fazla içerdiği için vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek kanser önleyici etkisi vardır.” Dedi. Demir, muzun kabuğunun da cilt bakımında etkili olduğunu söyledi.
   ANAMED Hastanesi Başhekimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Yücel Yücetürk´te, muzun bağışıklık sistemini güçlendirerek kansere karşı güçlendirici etkisinin olduğunu belirtti. 
Kanser haftasında farkındalık oluşturmak için yapılan etkinlik kapsamında 200 araçta yaklaşık 600 kişiye muz ikramı yapıldı. Etkinlik sonunda kalan muzları yiyen belediye görevlileri, Her gün iki adet Anamur Muzu ye Kansere Dur de.´ Diyerek mesaj verdiler.

0 Yorumlar

Yorum Gönder