HANIMELİ PAZARI AÇILIYORTarsus Belediyesi tarafından açılacak olan Hanımeli Pazarı için kayıtlar başladı.
Tarsus Belediyesi tarafından planlanan proje ile her hafta Pazartesi günleri Hz. Daniyal Meydanında hanımlar elişlerini, ev yemekleri, tatlılarını, kendi ürettikleri ürünlerini Hanımeli Pazarında satabilecekler.
Belediye Başkanı Şevket Can, kadınların yer alacağı Pazar için kayıtların başladığını söyledi.
Hem şehre hareketlilik hem de hanımların ev ekonomilerine katkıyı amaçladıklarını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, “Tarsuslu hanımlar el emeği, göz nuru işleri ile ev yapımı yiyecekleri, yöresel ürünleri satabilecekleri hanımeli pazarımızı açıyoruz. Bu projemizde aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen, elişi yaparak boş vakitlerini değerlendirmeye çalışan ve birbirinden leziz yiyecekleri üreten kadınlarımıza ürünlerini sunabilecekleri bir ortam hazırlıyoruz. Kadınlarımıza ekonomik katkının yanı sıra şehrimizde de Pazartesi günleri bu pazarın ciddi bir hareketlilik sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.
Başkan Can, pazarda satış yapmak isteyenlerin ön müracaat dosyalarına şu evrakların getirilmesini istedi.
“Sabıka kaydı, Bağ Kur/SGK/Vergi kaydı olmadığına dair belge, Yerleşim Yeri belgesi, Nüfus aile tablosu, Nüfus Aile tablosu, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 3 adet vesikalık fotoğraf, Hijyen Eğitim Belgesi (Gıda Maddesi Satanlar için), Var ise Özel Durum Belgesi (Engelli, Şehit-Gazi yakını), Evraklarını hazırlayarak 15 Nisan 2018 tarihine kadar belediye Zabıta Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.”

0 Yorumlar

Yorum Gönder