TARSUS YARI MARATONU 25 MART’TA KOŞULACAKTarsus Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin birlikte düzenleyecek olduğu 12. Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu bu yıl 25 Mart 2018 Pazar günü koşulacak. Tarsus Maratonu Halk Koşusu için kayıtlar başladı.
Tarsus Belediyesi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin birlikte düzenlediği 12. Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu ve Halk Koşusu 25 Mart 2018 Pazar günü saat 09.00'da Kültür Sanat Sokağı'nda start alacak. 5 Km'lik Halk Koşusu için Yarenlik Alanı Saat Kulesi önünde  yer alan stantta kayıtlar alınmaya başladı. Kayıtlar hafta sonu da Tarsu AVM'de açılacak stantta alınmaya devam edecek.
Tarsus Yarı Maratonda elit atletlerin start alacağını belirten Belediye Başkanı Şevket can,  Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu Türkiye’nin en iyi atletizm organizasyonları arasında gösteriliyor.
2 yıl ara verdikleri  Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu için bütün hazırlıkların tamamlandığını kaydeden Başkan Can, “12. Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu’nu bu yıl Mersin Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte düzenliyoruz. Tarsus Yarı Maratonu’na desteklerinden ötürü Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Burhanettin Kocamaz’a şükranlarımızı sunuyoruz.  Bu organizasyon ülkemizdeki en büyük yarı maraton organizasyonudur. 21.1 Km’lik Yarı Maraton ile birlikte 5 Km’lik Halk Koşusu ve Minik Adımlar Çocuk Koşusu düzenleyeceğiz. Her yaştan, her kesimden bütün vatandaşlarımızı 25 Mart 2018 Pazar günü saat 09.00’da spor kıyafetleri ile birlikte Kültür-Sanat Sokağı’na bizlerle koşmaya davet ediyoruz” dedi.
Başkan Can, yarışma için ayrıntılı bilgi için Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 616 25 15 (Dahili 1480) alınabileceğini ve www.tarsusmarathon.org sayfası üzerinden bilgi edinebileceğini söyledi.


0 Yorumlar

Yorum Gönder