TARSUS SEV’DE ‘BEN UZMANIM’ PROJESİÖzel Tarsus SEV İlkokulu öğrencileri, Ben Uzmanım Projesi kapsamında, okulun farklı mekânlarını seçerek arkadaşlarına uzman oldukları konularla ilgili sunumlar yapıyorlar.Yanardağdan sihirbazlığa, ebru sanatından çarpım tablosuna birçok farklı alanlarla ilgili bilgileri akranlarından dinleyerek öğreniyorlar
Özel Tarsus SEV İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri, “Ben Uzmanım”  Projesi kapsamında, okulun farklı mekânlarını seçerek arkadaşlarına uzman olduğu konularla ilgili sunumlar yapıyorlar.Daha etkili, eğlenceli ve kalıcı öğrenmeyi sağlayan proje sayesinde minik öğrenciler, şimdiden topluluk karşısında etkili sunum yapabilmeyi ve kendi akranlarından farklı alanlarda bilgileri öğrenmiş oluyorlar. Yanardağlar, dans,basketbol, sihirbazlık, ebru sanatı, çarpım tablosu, meyveler, lego gibi birbirinden farklı konuların sunulduğu etkinlikler oldukça verimli geçiyor.
MİNİK UZMANLAR BÜYÜK SUNUMLAR
Hem sunucuların, hem izleyicilerin büyük bir keyif alarak yaptıkları bu proje sonrasında öğrenciler, kendi yaş gruplarından farklı alanlarla ilgili bilgi sahibi oluyorlar. Ayrıca,topluluk karşısında sunum yapabilme deneyimini yaşıyorlar.Yıl boyunca sürecek proje kapsamında daha sonra 3. Sınıf öğrencileri de sunumlar gerçekleştirecek.

0 Yorumlar

Yorum Gönder