TARSUS BELEDİYE MECLİSİ MART AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİTarsus Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.
Belediye Meclisi Salonunda, Belediye Başkanı Şevket Can başkanlığında yapılan toplantı, açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Belediye Müdürlüklerinden gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanmasının ardından meclis komisyondan gelen evrakların görüşülmesine geçildi.
Meclis, asfalt, toplu konut ve kentsel dönüşümde kullanılmak üzere İller Bankası A.Ş.’den 38.000.000 TL kredi kullanılması oy çokluğu ile kabul edilirken, mülkiyeti belediyeye ait olan 3 ayrı taşınmazların, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 18’inci maddesinin (e) bendine göre satışına, takasına (trampa), 3 yıldan fazla kiralanmasına ya da kat karşılığı değerlendirilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.
Son maddede olan toplu konut konusu gündeme geldi.
Değeri yetkili mahkeme tarafından yaptırılacak bilirkişi incelemesi neticesinde belirlenmek üzere; Tarsus imar Ticaret Limited Şirketi'nin sermayesinin artırılmasına, sermaye artırımının Belediyeye düşen kısmının ayni olarak karşılanmasına, sermaye artırımına esas olmak üzere imar planında konut alanına isabet eden ve mülkiyeti Tarsus Belediyesine ait olan Fevziçakmak Mahallesi 3988 ada 1 parsel sayılı 13.394,80 m2 büyüklüğündeki ve Fevziçakmak Mahallesi 3986 ada 1 parsel sayılı 11.778,90 m2 büyüklüğündeki taşınmazların sermaye artışına karşılık olmak üzere Tarsus imar Ticaret Limited Şirketi'ne sermaye olarak konulmasına ve bu taşınmazların Tarsus İmar Ticaret Limited Şirketi'ne devredilmesine, bu konularda Belediye Encümenine ve Belediye Başkanı Şevket Can yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Belediye Başkanı Şevket Can, toplu konutun bir an önce hayata geçmesi için çalışmaları hızlandıracaklarını söyledi.
Başkan Can, “Büyükşehir Belediyemizce istasyon kavşağında yaptırılan Adile Hala heykelinin açılışı 17 Mart’ta gerçekleştirilecek. Gösteri merkezi ile ilgili isim çalışmasını vatandaşlarımıza sormayı planlıyoruz. Bunla ilgili sosyal medya üzerinden bir anket çalışması yada kamuoyunun görüşüne başvurabiliriz. Duatepe kentsel dönüşüm süreci uzun bir süreç. Duatepe mahallemizde hissedarlar konusunda çeşitli sıkıntılar yaşanıyor. Aşılması gereken resmi sıkıntılar aşıldıktan sonra inşaat başlayacaktır. Bizim ihalelerimiz açık ihalelerdir. Şartları uyan herkes ihalelerimize katılabilir. İhalelerimizin hepsi  yayınlanır. İnternetten direk şartnameyi indirir. Parke ihalemize 6 firma katıldı. Arkadaşlarımız ihale tekliflerini değerlendiriyor.  Aynı şekilde otel ihalemizde açık bir ihaledir. 2 firma şartnameyi aldı. Biri Ekton diğeri mevsim inşaat. İhaleyi alan firma Ekton firmasıdır. İş başlama aşamadadır. Yarın 1999-2004 yılları arasında meclis üyeliği yapan ve merhum Ahmet Şahbaz’ın adının verildi Kavaklı Mahallemizdeki Yaşam Boyu Spor Merkezinin açılışını gerçekleştireceğiz. Tüm vatandaşlarımız davetlidir” dedi.


0 Yorumlar

Yorum Gönder