BAŞKAN CAN VE MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK, TAŞTİ ESNAFLARIYLA BİR ARAYA GELDİLERTarsus Belediye Başkanı Şevket Can ve Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Otogar (Taşti) esnafları ve çalışanları ile bir araya geldi.
Toplantıya Belediye Başkanı Şevket Can ve Mersin Milletvekili Baki Şimşek’in yanısıra, MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Kenan Tektemur, Otogar Dernek Başkanı Deniz Kalkan, otogar esnafı ve çalışanları katıldı.
Konuşmaya Afrin şehitlerine başsağlığı dileyerek başlayan Belediye Başkanı Şevket Can, “Aziz Türk milletimizin başı sağ olsun hepimizin acısı büyük. Türk Silahlı Kuvvetlerimize Allah güç kudret versin” dedi.
Başkan Can, “Sizler otogar esnafı olarak hemşerilerimiz olarak bizleri temsil ediyorsunuz. Sizlerin kendi aranızda güzel bir birlikteliğiniz var. Bize intikal eden herhangi bir şikayetiniz yok. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. 2014 öncesi Tarsus 45 mahalleye hizmet ediyordu. Yeni büyükşehir yasası ile birlikte 179 mahalleye hizmet etmeye başladı. Görev ve sorumluluk alanımız 4 kat artarken gelir ve yetkimizde %60’a varan bir azalmaya uğradı. Hepinizin yakından tanıdığı Burhanettin Kocamaz başkanımız Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Duamız da desteğimizde onunla. Büyükşehir yasası ile birlikte bazı hizmetleri Tarsus Belediyesinden bazı hizmetleri büyükşehir belediyesinden almaya başladınız. Örneğin otogar 2014 öncesi Tarsus belediyesine bağlıydı, 2014 sonrası büyükşehire bağlandı. Ama biz sayın başkanımızla beraberiz. Birlikte hizmet ediyoruz. Bugüne kadar 30 açılışımızı gerçekleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” dedi ve yaptığı yapacağı hizmetlerden bahsetti.
Çalışmakla ilgili bir sıkıntılarının olmadığını belirten Başkan Can sözlerine şöyle devam etti, “Bir ata sözü vardır. Çıraklığını yapmadığın işin ustalığını yapamazsın. Biz bu işin çıraklığından geliyoruz. Çalışmakla ilgili bir sıkıntımız yok. Biz bu işte iddialıyız biliyoruz. Ama birinci önceliğimiz huzurumuzun ve kardeşliğimizin devam etmesidir. Tarsus’umuzda yaşayan herkesin burnu kanamadan rahat bir ortamda yaşamalarını sağlamak ve çocuklarımıza yaşanabilir bir şehir bırakmak için mücadele ediyoruz. Aramıza fitne tohumları sokmak isteyenlere fırsat vermedik vermeyeceğiz.’’
Tarsus için üzerlerine düşen görevleri yerine getirdiklerini belirten Mersin Milletvekilli Baki Şimşek, inşallah Tarsus’un hak ettiği yere geleceğini söyledi.
Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Öncelikle güne şehit haberleriyle başladık. Acımız büyük. Allah mekanlarını cennet etsin. Aziz Milletimize başsağlığı diliyorum. Otogarımız Tarsus’a yakışan bir otogar. Ama istenilen düzeyde bir hareket yok. İnşallah havaalanının bitmesiyle, Yenice lojistik köyün bitmesiyle, cezaevi bitti ama henüz tam kapasite ile çalışmıyor, biz turizm bölgesinin de bir an evvel faaliyete geçmesi için de mecliste gerekli görüşmeleri yapıyoruz. İnşallah Tarsus hak ettiği yere gelecek. Mücadelemiz çabamız bunun için” şeklinde konuştu.
Başkan Can’ın esnafların sorularını cevaplamasının ardından toplantı sona erdi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder