BAŞKAN CAN, “TÜRK MİLLETİNİN GÜCÜ BİRLİK VE BERABERLİĞİNDE GİZLİDİR”


Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Nevruz Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Can, “Orta Asya’dan bu yana Türk kültüründe baharın gelişini müjdeleyen Nevruz, bu güne kadar ulaşmış ve milletimizi ortak idealde bir araya getirmiş, toplumumuzu birleştiren, kaynaştıran bir misyon edinmiştir. Bayramların kültürümüzde hep birleştirici ve bütünleştirici bir gücü olmuştur. Tarihi ve kültürel kökleri itibariyle bir Türk Bayramı olan Nevruz, ortak toplum hayatının, müşterek sevinç ve paylaşımın bir işareti olarak yüzyıllardır Avrasya coğrafyasında yaşaya gelmiş önemli bir millet bayramıdır.
Yakılan ateşler etrafında tutulan eller, gülen yüzler, sıklaşan saflar, uzaklaştırılan ihtilaflar, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine aynı heves ve hedef ile bir araya gelen gönüller bu coğrafyayı vatan yapmış ve sonsuza kadar bağımsız yaşama idealini herkese ilam etmiştir. Türk dünyasında "Sultan Nevruz” adıyla bir bayram olarak yaşatılıp kutlanan bu günde, en büyük dileğim, milletimizin birlik ve dirliğinin daim ve dünyada barış ve kardeşliğin hâkim olmasıdır.
Son olarak Afrin Zeytin Dalı harekatında şahit olduk ki, birlikte hareket eden bir toplumun aşamayacağı engel yoktur. Milletimiz asker ve polisimize verdiği moral ve destekle Afrin harekatının başarıya ulaşmasında son derece etkili olmuştur. Bir olursak diri olursak hep güçlü oluruz. Türk Milletinin gücü birlik ve beraberliğinde gizlidir.
Bu gerçeğin ışığında; tarihiyle, coğrafyasıyla, şiiriyle, şarkısıyla, gelenek ve görenekleriyle, Türklüğün bayramlarını yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak milletçe hepimizin görevi olmalıdır. Bu münasebetle Nevruz bayramını kutluyor, Allah birlik ve Beraberliğimizi bozdurtmasın diyorum” ifadesini kullandı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder