BAŞKAN CAN, “AYIRMIYORUZ, BİRLEŞTİRİYORUZ”


Tarsus Belediye Başkan Can’ın esnaf gezileri devam ediyor. Tarsus’ta pazarcılık yapan esnaflarla kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can esnafların sorun ve isteklerini dinleyip karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
Yapacak oldukları çalışmalar için her kesimle fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, Yerel yönetim olarak sizlerle beraber fikir alışverişinde bulunarak projelerimizi yapmaya çalışıyoruz dedi.
Belediye Başkanı Can, ‘’ Şimdiye kadar pazarcı arkadaşlardan pek fazla şikayet gelmedi. Bu sebepten dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bulunduğumuz yerle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık 10.000 dönüm arazi içersindeyiz. Talimatı verdim parkelerimizi döşemeye başlayacağız. Yazın tozdan kışın çamurdan kurtulacağız. Pazar yerleriyle ilgili ihalemizi gerçekleştirdik. Bu yılın sonunda Anıt mahallesi ve Yarbay Şemsettin mahallesinde kapalı Pazar yerlerine kavuşacağız. Cumhuriyet ve Tekke mahallesinde ihale aşamasında, ihale tarihi alınacak. Bu yılın sonunda da orası da bitecek.  4’ncü pazar yeriyle ilgili proje aşamasındayız. Yeşilyurt mahallesinde ki yeri trampa usulüyle Tarsus Belediyesi adına satın aldık. Bu yılın sonunda inşaatı bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.  5’nci olarak Girne mahallesi tarafına vatandaşlarımızdan talep geldi fakat pazarcı arkadaşlarımız oralarda işimiz iyi olmaz dediler. Orayı iptal ettik bilginiz olsun. Altaylar mahallesinde pazarı genişleteceğiz. Şehitler Tepesi mahallesinden de talep geliyor. Sizlerde düşünürseniz oralarda nöbet usulü küçük çaplı pazarlar kurabiliriz. Fevzi çakmak karakolu karşısında 14 dönümlük yerimiz var. Yüksek gerilim hattı geçiyor. Eğer bu gerçekleşirse oraya da kapalı bir pazar yeri yapacağım” dedi.
AYIRMIYORUZ BİRLEŞTİRİYORUZ
Başkan Can, “Ayrım yapmadan,  ayırmadan dili, dini, ırk, ne olursa olsun çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz. Bütün mahallelerin neye ihtiyacı varsa onları ilgili herkesle istişare ederek gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Talep edenin kimliği önemli değil, Tarsus’ta yaşayıp vatandaşımız olması yeterlidir. Ayırmıyoruz, birleştiriyoruz” dedi.

TARSUS’A HİZMET KONUSUNDA BİR SIKINTI YOK
Mersin Milletvekili Baki Şimşek, “Şehrimiz bereketli bir şehir. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar çok ürün yetişen bir kent yok. Çiftçilerimiz zaman zaman sıkıntılı yıllar yaşıyorlar. Pazarcı esnaflarımız çiftçilerimizi bir nebze olsun rahatlatıyorlar. Tarladan pazara tüketiciye ulaşmasında yardımcı oluyorlar. Hepinize bu manada teşekkür ediyorum. Sayın belediye başkanımız bir halk adamı. Tarsus’un her noktasına ulaşıyor temas ediyor. Tarsus’ta yaşayan hiç kimse ben belediye başkanına ulaşamıyorum derdimi dermanımı anlatamıyorum diyemez. Cumhuriyet tarihinde yapılmayan bir hizmet 129 köyümüze yapılıyor bu dönemde. 129 köyümüze parke yapılıyor. Tarsus’a hizmet konusunda bir sıkıntı yok. Bu sebeptir 5 dönemdir Milliyetçi Hareket Partisini tercih etti Tarsuslular. Ama hizmetten daha önemli olan birlik ve beraberliğimizdir” şeklinde konuştu.
Toplantı Belediye Başkanı Şevket Can’ın pazarcı esnaflarının sorularını cevaplamasının ardından sona erdi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder