TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN, MEHMETÇİĞE DESTEKHer yıl 14 Şubat’ta vatandaşlara 5 bin gül dağıtarak Mersinlilerin Sevgililer Günü’nü kutlayan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, bu yıl için hazırladıkları güllerin bedelini Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Toroslar Belediyesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde terör örgütlerine karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatına destek vermek için el ele verdi.
Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kurslarında (TORTEK) eğitim gören kursiyerler tarafından hazırlanan içerisinde; atkı, bere ve yiyecek malzemelerinin bulunduğu yardım kolileri, Kilis Jandarma Komutanlığı’na teslim edilmek üzere yola çıktı.

Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğe destek olmak için Mehmetçik Vakfı’nın başlattığı ‘14 Şubat’ta Sevgiliniz Mehmetçik Olsun’ başlığı altındaki bağış kampanyasına da İlçedeki pankartlarda yer verilerek seferber olundu.

Türkiye’nin çok zor bir dönemden geçtiğini ve böyle bir dönemde herkesin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğine vurgu yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna; “TORTEK himayesindeki hocalarımızın ve kursiyerlerimizin hazırladığı malzemeleri Afrin’de mücadele eden kahramanlarımıza destek olmak amaçlı Kilis Jandarma Komutanlığımızla yaptığımız irtibatla Jandarma Komutanlığımıza teslim edilmek üzere gönderdik. Kolileri hazırlayan TORTEK hocalarımıza ve kursiyerlerimize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Her yıl 14 Şubat’ta Sevgililer Günü olması nedeniyle vatandaşlarımıza gül dağıtıyorduk. Bu yıl o güllerin bedelini Mehmetçik Vakfı’na bağışladık. Bugün için sloganımız ‘14 Şubat’ta Sevgiliniz Mehmetçik Olsun’. Mehmetçik Vakfımızın başlattığı bağış kampanyasına destek vermek için de ilçemizdeki billboardlara kampanyanın afişlerini yerleştirdik. Kahramanlarımızın moral ve motivasyonlarını yükseltmek adına destek olmaya çalışıyoruz. Vatan, bayrak deyince yardımlaşma duygusunu ön plana çıkartan güzel milletimin değerli insanlarına buradan teşekkür ediyorum. Allah bu milletin var olan vicdani duygularını köreltmesin ve bu milleti birlik ve beraberlikten ayırmasın. Ay yıldızlı al bayrağımızın altında, güzel vatanımızda ilelebet payidar kalalım inşallah” dedi.
            
Zeytin Dalı Harekâtına katılan kahraman Mehmetçiğe Allah’tan güç ve kuvvet dileyen Başkan Tuna;  Şanlı Türk Ordumuz, ülkemizin güvenliği ve Suriye’de huzurun sağlanması Afrin’de terör örgütü unsurlarına karşı büyük bir mücadele vermektedir. Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan tüm Mehmetçiklerimizin dualarımızla ve yüreğimizle yanındayız. Hiç şüphesiz ki şanlı ordumuz bu mücadeleden muzaffer olacaktır. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne karşı yapılan terör saldırıları asla amacına ulaşamayacaktır. Afrin’den gelen şehit haberleri yüreğimizi ve canımızı yakmaktadır. Tüm kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve Yüce Türk Milleti’ne sabır ve yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder