KOCAMAZ:“GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİ GENÇLERDİR”


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Ülkü Ocakları’nın düzenlediği İlçeler Arası Bilgi Yarışması’na katıldı. Mersin’in tüm ilçelerinin ocaklarının katıldığı yarışmada ortaöğretim öğrencileri yarıştı.
Dereceye giren öğrencilere hediyelerini Başkan Kocamaz verirken, birinci olan Mersin İl Ocağı öğrencilerine birer altın, ikinci olan Mezitli Ocağı öğrencilerine Bozkurt Heykeli ve üçüncü olan Çamlıyayla Ocağı öğrencilerine Nusret Mayın Gemisi maketi hediye etti.
Böyle bir yarışma tertiplediği için Mersin Ülkü Ocakları’nı tebrik ettiğini söyleyen Başkan Kocamaz, “Gençlik yıllarımızda harçlığımızın yarısını kitaba verirdik. Hatta 1980 İhtilali zamanında benim odamda 2 bin 300 kitap vardı. Ben askerdim ve o zaman rahmetli annem korkudan banyo sobasında kitaplarımızı yakmış. İnşallah o günleri bir daha yaşamayız ama Ülkücülerin özellikle yeni neslin kendisini çok iyi yetiştirmesi gerekiyor. Çünkü geleceğimizin güvencesi bu gençleriz ne kadar ilgili ve birikimli olursa, bizlerin de gözü arkada kalmaz. Çünkü gelecekte bu ülkeyi de bu şehirleri de bu gençlere emanet edeceğiz. Aynı zamanda gerek ilmi manada gerekse de ekonomik yönden ülkenin kalkınmasına yönelik planlar ve projeleri bu gençler uygulayacaklar” dedi.
Gençlere tavsiyede bulunan Başkan Kocamaz, ayda en az bir kitap bitirmelerinin gerekliliğini ve bu sayede hem bilgilerini artıracaklarını hem de Türkçeyi en iyi şekilde konuşabileceklerini belirtti.

Gece demeden, gündüz demeden okuyup çalışarak, en iyi olmaya çalışılması gerektiğini vurgulayan Başkan Kocamaz, “İnşallah gelecek yıllarda bu delikanlıların arasına Asenalar da girer ve genç kızlarımız da delikanlılarımızla beraber yarışır. Bizim kızlarımıza ihtiyacımız var, onlar olmadan bizim varlığımız söz konusu değil. Kızlarımızla, Asenalarımızla ve bozkurtlarımızla hep beraber, her yerde olmaya devam edeceğiz. Allah’ın izniyle bu ülkeyi er ya da geç Türk Milliyetçileri yönetecek ve Türk Milleti ancak o zaman rahat edecek” şeklinde konuştu.


0 Yorumlar

Yorum Gönder