TARSUS BELEDİYE BAŞKANI ŞEVKET CAN, GAZİLERİ UNUTMADI


Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can,  Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazilik' unvanı verilişinin 95. yıldönümü ve Gazileri Anma Günü münasebetiyle  şehit aileleri ve muharip gazilere verdiği yemekte biraraya geldi.
Selçukhan Ayana Resturantta verilen yemeğe Vali yardımcısı ve Tarsus Kaymakam Vekili Ayhan Bayhan, Garnizon Komutanı Binbaşı Vedat Topak, Belediye Başkanı Şevket Can, Başsavcı Mehmet Sabri Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Mahmut Erin, Emniyet Müdürü Salim Çakan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, şehit aileleri ve muharip gaziler aileleriyle katıldı.
Yenilen yemeğin ardından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dua ile program devam etti.
Tarsus Muharip Gaziler Dernek Başkanı Rasim Yuvarlakoğlu, her zaman yanlarında olduğu için Belediye Başkanı Şevket Can’a teşekkür etti.
Gazilerin her zaman yanında olduğunu belirten Belediye Başkanı Şevket Can, bu önemli günde  onların sevincine ortak olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Şehit yakınlarına konut müjdesi veren Başkan Can, “Tarsuslu şehit yakınlarımıza birer konut vermeyi hedefliyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Ekim ayında bir meclis kararı alacağız. Hürriyet evlerindeki konutların 45 tanesi bizlere aitti. Kooperatif başkanı ve müteahhitle görüştüm. İlgili makamlardan şehit listelerini istedim. Bu liste elimize ulaştı. Ekim ayında meclis kararı aldıktan sonra, inşallah bu evleri şehit ailelerimize takdim edeceğiz. İnşallah bu uygulama bütün belediyelerimize örnek olur. En azından bir nebzede olsa şehitlerimize sahip çıkacağız. Gerçekten şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Siz değerli ailelerin duası bizlere yeter” dedi.
Gazileri de ucuz fiyatla konut sahibi yapmak için çalıştıklarını kaydeden Başkan Can, “Gazilerimiz içinde bir düşüncemiz var. Onlara da herhangi bir kar gütmeden belediye olarak yine bir konut yapıp herhangi bir kar gözetmeksizin gazilerimizi de ev sahibi yapmayı planlıyorum” şeklinde kokuştu.

Başkan Can, “Bugün buralardaysak, Türkiye Cumhuriyetinde bayrağımız dalgalanıyorsa, minarelerimizde ezanlarımız okunuyorsa, önce Cenab-ı Allah’ın izniyle sonra şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesindedir. Bütün şehitlerimizi başta Ulu önder Mustafa Kemal olmak üzere, silah arkadaşlarını ve ülkemizde bayrağımız için, dinimiz için, milletimiz için, kitabımız için, vatan için kanını veren şehitlerimiz rahmetle anıyor ve mekanlarını cennet eylesin diyorum. Ayrıyeten de gazilerimize şifalar diliyor ve acılarını göstermesin diyorum. Hepinizin bildiği gibi ülkemiz zor günlerden geçiyor, 15 Temmuz’daki malum kalkışma olaylarına hepimiz birlikte şahit olduk. Orda ki şehitlerimizi de rahmetle anıyorum. Demokrasimiz varolsun milletimiz sağolsun. Allah bir daha bu tür görevlere ülkemizi mecbur bırakmazsın. Allah, barış ve huzur içerisinde günler içinde geçirmemizi nasip etsin” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder