ŞAMPİYON GÜREŞÇİ GÖÇEN’İ BAŞKAN CAN ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ


Dünya Gençler Şampiyonası’nda Dünya 2’ncisi olan Tarsuslu güreşçiyi, Belediye Başkanı Şevket Can, altınla ödüllendirdi.
Fransa'nın Macon kentinde düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonası’nda 84 kiloda Dünya ikincisi olan milli güreşçi Osman Göçen, Tarsus girişinde sevenleri tarafından davul zurna eşliğinde karşılandı.
Tarsuslular tarafından konvoyla karşılanan şampiyon güreşçi Göçen, Belediye Başkanı Şevket Can’ı ziyaret etti.
Şampiyon güreşçiyi tebrik eden Belediye Başkanı Şevket Can, Cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi.
Başkan Can, “Hem şehrimizi hem de ülkemizi, dünyada temsil ettiğin için seni kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum. Daha gençsin, inşallah daha güzel bir şekilde çalışarak 1. olmanı Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum. Hem bizim güreşçi arkadaşlarımıza, spor camiamıza şehrimizi ve ülkemizi duyurduğun için, dünyada da İstiklal Marşımızı dinlettiğin için ayrıca seni kutluyorum. Hangi branşta olursa olsun Dünya Şampiyonu olup bize altın madalyayı getiren hemşerilerimize ev vereceğim” dedi.
Fransa’da düzenlenen Gençler Dünya Şampiyonası’nda milli güreşçimiz Osman Göçen Dünya İkincisi olmuştu.

84 kiloda mindere çıkan milli güreşçimiz Osman Göçen çıktığı ilk maçında Alman rakibi Benjamin Opitz’i 8-0 skorla geçerek üst tura çıkarken, burada karşılaştığı Kazak rakibi Almas Zhunis’i 8-5 yenerek çeyrek finale adını yazdırdı. Çeyrek finalde Polonyalı rakibi Krzysztof Grzegorz Sadowik’i 7-2 yenen Göçen, yarı finalde Azeri Türkü Gadzhimurad Magomedsaidov 7-5 skorla geçerek adını finale yazdırdı. Milli güreşçimiz Göçen finalde Rus rakibi Arsen-Ali Musalaliev’e yenilerek Dünya İkincisi oldu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder