GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI


AK Parti Tarsus ilçe Başkanı Mehmet  Yıldız , 19 Eylül Gaziler gününü  kutladı ve ‘bu kutsal topraklar, maddi bedeller ödenerek değil, şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanca mücadeleleri sayesinde vatan haline gelmiştir ‘ dedi.
TBMM tarafından 19 Eylül 1921’ de Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e,  Mareşallik ve Gazilik Unvanının verilişi münasebeti ile kutlanan Gaziler Günü dolayısıyla AK Parti ilçe başkanı Yıldız  bir mesaj yayınladı. Mesajında medeniyetimizi daha da ileri seviyelere götürmek ve bu kutsal toprakları bize vatan olarak bırakan başta şehitlerimiz olmak üzere gazilerimize sahip çıkmanın hepimiz için bir vazife olduğunun altını çizen Yıldız daha sonra mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Ülkemizin ve milletimizin, bugün, bağımsız bir şekilde tarih sahnesinde yer alması, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin eseridir.
Bugün, üzerinde özgürce yaşadığımız bu kutsal topraklar, maddi bedeller ödenerek değil, şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanca mücadeleleri sayesinde vatan haline gelmiştir Bu bakımdan, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, medeniyetimizi daha da ileri seviyelere yükseltmek, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak da hepimiz için milli bir vazife olmalıdır. Gazilerimizin günü kutlu olsun.’


0 Yorumlar

Yorum Gönder