MERSİN BÜYÜKŞEHİRDEN AÇIKLAMA


Bazı basın yayın organlarında “Kocamaz’ın Hacker odası deşifre oldu!” başlığıyla yayınlanan haberler tamamen uydurma ve kasıtlıdır.
Belediyemizden FETÖ iddiasıyla tutuklanan kişiler hakkında yasal süreç işlerken, söz konusu iddia ve çarpıtmalar, “kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi” ihtiyacını çıkarmıştır.
15 Temmuz gecesi yaşanan kanlı işgal ve terör kalkışması ve sonrasında yaşanan gelişmeler, FETÖ terör örgütünün başta Türk Silahlı Kuvvetleri, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Bakanlıklar olmak üzere devletin bütün kurum ve kuruluşlarına sızdığını ortaya koymuştur.
Bu kapsamda yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonunda Mersin Büyükşehir Belediyemize de FETÖ mensubu bazı kişilerin sızdıkları tespit edilmiş; gerekli takibat ve sorgulama işlemleri adli merciler ve kolluk kuvvetleri tarafından yürütülmeye başlanmıştır. Öte yandan bizzat Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’ın talimatlarıyla, konuyla ilgili olarak Belediye bünyemizde titiz bir inceleme süreci başlatılmış bulunmaktadır.
Yurt sathında olduğu gibi Mersin’de de kimi FETÖ yandaşları, organize bir şekilde devletin ve milletin yanında olan pek çok kurum ve kuruluşa karşı karalama kampanyası başlatarak kendi ihanet, suç ve sorumluluklarını gölgeleme telaşına düşmüşlerdir. Bu çerçevede Mersin Büyükşehir Belediyemizi de hedeflerine almışlar; seçildiği günden bu yana Mersin’in ve Mersinlilerin hizmetinde olan ve özellikle dürüst ve adil yönetim konusunda pek çok örnek çalışmanın altına imza atan Belediye Başkanımız Sn. Burhanettin Kocamaz’ı da yıpratmak için azami çaba sarf etmeye başlamışlardır.
Bazı basın yayın organlarında, FETÖ ile ilişkilendirilerek tutuklanan Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Özgür Sanal’ın ifadesinde dile getirdiği gibi Mehmet Türkmen adlı şahsın iddialarına dayandırılarak Belediye Başkanımız suçlanmaktadır.Bu iddia, FETÖ terör örgütü mensubu olduğu iddiasıyla aranan ve Mersin Valiliğinde görevli iken,eski vali yardımcısı Eyüp Sabri Kartal referansı ile Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne memur olarak geçiş yapan Mehmet Türkmen adlı şahsınÖzgür Sanal’la geçen diyaloğuna dayandırılmaktadır.Özgür Sanal ifadesinde Mehmet Türkmen’in“Kendi kontrolünde ve ona bağlı olarak çalışan bir Sosyal Medya Takip Ekibinin varlığından söz ettiğini ve bu şahsın Haluk Tunçsu’dan başkasına hesap vermeyeceğini” söylediğini ifade etmektedir. Hal böyle iken böyle bir oluşum var ise bunun Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’la ilişkilendirilmeye çalışılması abesle iştigaldir.
Bazı basın yayın organlarında konunun manipüle edilmesi, yargı ve emniyet güçlerimizin yönlendirilmeye çalışılması pek çok şüpheyi de beraberinde getirmektedir. Kamuoyunu manipüle eden şahısların her türlü ilişkilerinin derinlemesine incelenmesinde ve muhtemel FETÖ bağlantısının araştırılmasında yarar olduğu değerlendirilmelidir.
Bu bağlamda Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’a yönelik iftira ve karalama kampanyalarına devam eden bu şahısların ve bir önceki dönemde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden büyük ihaleler alan firmaların yurtiçi ve yurtdışı ilişkilerinin araştırılması,  FETÖ terör örgütü ile bağlantılarının olup olmadığının belirlenmesi büyük önem arz etmektedir.
Bu tahkikatların, Mersin kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve FETÖ soruşturmalarının sağlıklı bir şekilde sonuçlanması sürecine çok önemli katkılar yapacağı açıktır.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ve Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’ın iletişim hizmetleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Sayın Başkanımızın Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya hesapları da Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından yönetilmekte ve düzenlenmektedir. Belediyemizin hizmet ve etkinlikleri ile Sayın Belediye Başkanımızın mesajları bu hesaplar üzerinden kamuoyuna iletilmektedir.
Hackerlık gibi yasal olmayan bir işle Belediyemizi ve Sayın Belediye Başkanımızı ilişkilendirmeye çalışan çevreler boş bir gayret içerisindedirler ve yargıya hesap vereceklerdir.

Mersin kamuoyuna saygıyla duyurulur.

0 Yorumlar

Yorum Gönder