BAŞARIR, KAMUOYU VE YARGI ÜZERİNDE MAHALLE BASKISI OLUŞTURMAYA ÇALIŞMAKTADIR.


Başkanına yazdığı mektupta Başkan Burhanettin Kocamaz’â FETÖ örgütü ile ilişkilendirmeye  yönelik iddialara sert cevap verdi.
Yapılan açıklamada şöyle denildi:
Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Macit Özcan’ın avukatı olan ve halen belediyemiz ile sürmekte olan birçok davada muhatap ve müdahil olan Avukat Ali Mahir Başarır’ın, 15 Temmuz’da FETÖ Terör Örgütü’nün ülkemizde yarattığı  alçak darbe teşebbüsü sonrasında Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz’ı bilinçli olarak bu örgüt ile ilişkilendirmeye ve kamuoyunun algısını yönlendirmeye çalıştığı görülmektedir.
 Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Macit Özcan’ın avukatı olan şahıs, olayı tamamen siyasi çıkarları doğrultusunda yönlendirme gayreti içerisindedir.
 Kamuoyunun bildiği gibi müvekkilinin belediye başkanlığı döneminde yapılan Akuapark'a mahkeme yıkım kararı vermiştir. Belediyemiz de yargı kararını yerine getirerek Akuapark'ı yıkmıştır. Akuapark olayından dolayı  Mersin Büyükşehir Belediyesi 31 Milyon Türk Lirası kamu zararına uğramış ve bu zarar müsebbiplere rücu ettirilmiştir. Yargı kararını içine sindiremeyen avukat Ali Mahir Başarır, uzun süredir belediyemize ve yöneticilerine kin kusar açıklamalarda bulunmaktadır.
 Kendisine siyasette alan açmaya çalışan adı geçen avukat, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere gerek dilekçe ile gerekse basın yayın organları üzerinden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Kocamaz'ın yargılanması gerektiği yönünde açıklamaları ile hukukçu kimliğinin dışına çıkarak, adeta bir "militan tetikçi" gibi davranmaktadır. 
 Adı geçen avukatın özellikle geçtiğimiz günlerde basına yaptığı açıklamadaki, "Burhanettin Kocamaz Mersin'e gelerek yargıya hesap vermelidir" şeklindeki sözleri Baro Meslek İlkeleri kapsamında suç olmanın ötesinde, karanlık suda balık avlamaya çalıştığının en bariz göstergesidir. Bu husus ayrıca TCK'nın ilgili maddelerine göre suç olup, bu konuda gerekli yasal girişimler derhal başlatılmıştır.
 Avukat Ali Mahir Başarır, varsa elindeki belge ve delilleri Türkiye Cumhuriyeti'nin savcılarına vereceği yerde olayı siyasallaştırarak devletin en üst düzey yöneticilerine mektuplar yazdığını söylemekte, Mersin'de görev yapan namuslu ve şerefli yargı mensuplarına güvenmediğini açıkça beyan etmektedir. Başarır, bununla da kalmamakta, kamuoyu ve yargı üzerinde mahalle baskısı oluşturmaya çalışmaktadır.
 Ali Mahir Başarır'a çağrımız elinde ne tür belge varsa Cumhuriyet Savcılarına takdim etmesidir. Basın üzerinden kaçak güreşerek Akuapark'ın kin ve nefretini Burhanettin Kocamaz'ın üzerine kusması hukukçu kimliğinden öte, insanlık vasıflarına da uymamaktadır.
 Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz'ın bağımsız yargı huzurunda veremeyeceği hiç bir hesabı yoktur. Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz, hain FETÖ Terör Örgütü’nden en çok sıkıntı çekmiş yerel yöneticilerden biridir. Kocamaz'ın telefonları FETÖ Terör Örgütü mensuplarınca kanunlara aykırı olarak 2004 ve 2014 yılları arasında dinlenmiştir. Sayın Kocamaz, Tarsus'ta bu hain terör örgütünün kurduğu kumpaslardan en çok zarar gören namuslu insanlardan biridir. Konuyla ilgili savcılığa giderek suç duyurusunda da bulunmuştur.
Kendi partisi olan CHP Mersin Milletvekili Sayın Fikri Sağlar, Başarır için "MAFYA AVUKATI" sözlerini kamuoyuna haykırmıştır. Ali Mahir Başarır'ın son dönemde, "Burhanettin Kocamaz yargılanmalıdır" diye basına açıklama yaparken, Kocamaz ile ilgili elinde ne belge varsa Cumhuriyet Savcılarına vermemesi akıllara, "Devletin savcılarına güvenmeyip, Sayın Sağlar'ın söylediği MAFYAYA MI GÜVENİYOR" sorusunu akıllara getirmektedir.
 Sayın Burhanettin Kocamaz’ı tüm Mersin ve Türkiye kamuoyu bilir ki, kendisi ülkücüdür. Ülkücülük ve MHP’li olma dışında kendisinin hiçbir illegal yapıyla bağlantısı olmaz ve kendisine bunun dışında hiçbir sıfat yakışmaz, yakıştırılamaz. Ülkücüler ve Mersinliler de Sayın Burhanettin Kocamaz’ı sadece Sayın Fikri Sağlar’ın değil, birçok CHP’linin de kanaati olan çerçevedeki bir avukata yedirmezler.
 Türkiye’de FETÖ Terör Örgütü denilen illegal yapıyla mücadeleyi ilk başlatan ve bu mücadelesini tavizsiz sürdüren siyasi kurumda MHP’dir.
 Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz, birçok kez farklı mecralarda terör örgütüyle  ilişkisi olmadığını, olamayacağını kamuoyunda defalarca açıklamış, bu örgütün tüm kamu kurumlarına sızabileceğini, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde de bu örgütün yandaşları varsa adaletin en iyi şekilde bunları tespit edeceğini ve suçlu iseler cezalarını çekeceklerini açıklamıştır.
 Buna rağmen bu şahıs hala Sayın Başkanımıza, belediye çalışanlarımıza yaptığı ithamlarla, kötü niyetli siyasi duygularını üzerimize doğru bir ok gibi fırlatmakta, kamuoyunu yanıltacak söylemlerle halkın ve kamunun huzurunu bozmaktadır. 
Şunu açıkça ifade etmeliyiz ki, bu kente hizmetini layıkı ile yerine getiren Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı yıpratmaya çalışan bu şahıs ile ilgili gerekli hukuki süreç belediyemiz tarafından başlatılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.


0 Yorumlar

Yorum Gönder