BAŞKAN KOCAMAZ İDDİALARA ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERDİ


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Macit Özcan'ın avukatı tarafından, FETÖ/PDY  ile ilişkilendirilmesine yönelik ortaya atılan iddialara ve açığa alınması talebine çok sert tepki gösterdi.
Başkan Kocamaz konu ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
‘’Bazı sosyal medya hesaplarında, Macit Özcan’ın avukatı tarafından şahsıma yönelik mesnetsiz iddialar yer almıştır. Tüm Türkiye ve Mersinliler benim kim olduğumu bilir.  Bizim yasa dışı hiçbir işimiz olmaz, yasadışı hiç kimse ile de ilişkimiz olmaz. Ömrümüz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk milletinin hizmeti ile geçmiş ve bugüne kadar hiçbir yasa dışı hareketimiz olmamıştır. Biz her zaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milletinin yanında haklı davamızın mücadelesini verdik, bundan sonra da vermeye devam edeceğiz.
Adı geçen avukatın sosyal medyada ve basında haddini aşarak, bizim işten el çektirilmemize yönelik yaptığı açıklamalar, tamamen Macit Özcan’ın avukatı olması, yıllardır Tarsus ve Mersin’de bir yerlere aday olarak siyasette yer almak istemesi ve amacına ulaşamaması dolayısı ile oluşan kin ve nefretten kaynaklanmaktadır. Ayrıca bu kişinin bugüne kadar kimlerin ya da hangi grupların avukatlığını üstlendiği konusunda da bazı duyumlarımız olup, bu konuların da yetkili makamlarca detaylı bir şekilde araştırılmasında fayda görüyoruz.
Bu zatın kim olduğunu ve kimlere hizmet etmekte olduğunu dünya alem bilir. Bu zat aklınca şark kurnazlığı yaparak, kendini bir türlü amacına ulaşıp da aday olamadığı partililerine tanıtmaya ve yargılanmakta olan müvekkilini başkalarına çamur atarak kurtarmaya yönelik bir tezgah kurmaya çalışmaktadır. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak 10.000’in üzerinde personele sahip bir kurumuz. Haliyle herkesi en ince detayına kadar tanıma şansımız yoktur. Kimin FETÖ üyesi, kimin başka bir örgüt üyesi olduğunu bilemeyiz. Bu ancak Emniyet istihbaratının yapacağı araştırmalarla ortaya çıkabilir. İnsanların yargılanmadan suçlu gibi değerlendirilmesi de bizi vicdanen rahatsız eder.
Her şeye rağmen bu alçakça darbe girişiminden sonra, basında çıkan bazı haberler nedeniyle Büyükşehir Belediyesi OHAL Kurulu olarak yapılan değerlendirmeler neticesinde, daha önce Emniyette görev yapmış ve belediye zabıta dairesinde görev yapmakta olan personeller tedbiren açığa alınmış ve teftiş kuruluna sevk edilmiştir. En son kararı da bağımsız yargı verecektir.
Allah’a çok şükür abdestimizden şüphemiz yok. Ayrıca Tarsus’ta görev yaparken bizim üzerimize de oyunlar oynandığını, kumpaslar kurulduğunu herkes biliyor. Bu nedenle biz kendimizden eminiz, kendinden emin olmayanlar düşünsün.
Şunu bir kere daha belirtmek istiyorum ki bu can tende olduğu sürece hak, hukuk, adalet, demokrasi ve cumhuriyet konusundaki hassasiyetimiz devam edecektir.

“Sonuna Kadar Demokrasi, Sonsuza Kadar Cumhuriyet”  

0 Yorumlar

Yorum Gönder