TARSUS BELEDİYESİ’NDEN MOBİL TAHSİLAT ARACI HİZMETİ


Tarsus Belediyesi, Büyükşehir yasasıyla kapanan beldelere Mobil Tahsilat Aracı ile hizmet verecek. Belirli günlerde kapanan beldelere gidecek olan Mobil Tahsilat Aracı ile vatandaşlar şehir merkezine gelmeden işlemlerini yapabilecekler.
Vatandaşa en iyi hizmeti en seri şekilde vermek için çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Şevket Can, Mobil Tahsilat aracıyla vatandaşlara kolaylık sağladıklarını söyledi. Başkan Can, “6360 Sayılı Büyükşehir Yasası ile Belediyemize bağlanan Belde Belediyelerindeki tahsilat vezneleri kapanmıştır. Beldelerde yaşayan vatandaşlarımız vergilerini ödemede sıkıntılar çekmekteydiler. Kapanan 5 Beldeye vezne açılması hem personel açısından, hem de ekip ve ekipman olarak çok zordu. Kurduğumuz, Mobil Tahsilat aracı ile haftanın belirli günlerinde kapanan beldelerimizde hizmet verecektir” dedi.
Engelli yada hasta vatandaşlar için de Mobil Tahsilat Aracının hizmet vereceğini ifade eden Başkan Can, “Ayrıca, şehir merkezlerindeki esnaflarımızın Belediyeye gelmeden yerinde tahsilat işlemleri gerçekleştirilecektir. Hasta ve engelli vatandaşlarımızın, vergilerini Belediyeye gelmeden bir telefonla Mobil aracımızla evlerine veya işyerlerine ulaşılarak tahsilat işlemleri kolaylıkla yapılacaktır. Bu da Sosyal Belediyecilik anlayışımızın bir örneği olup, insana verdiğimiz değerin bir örneğidir” şeklinde konuştu.

Nikah Salonu altında bulunan Veznenin hizmete girdiğini ifade eden Başkan Can, “Ayrıca, Belediye Nikah Salonu içerisinde bulunan veznemiz hizmete girmiş olup; Nikah işlemleri için başvuru yapan vatandaşlarımız, dış veznelere yönlendirilmeden yerinde tahsilat işlemleri yapılmaktadır. Buna bağlı olarak Vatandaşlarımızın zaman kaybı önlenmiş olacaktır. Civarda yaşayan vatandaşlarımızda bu veznemizde her türlü vergilerini ödeme imkanı sağlanarak, zaman kaybı önlenecektir” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder