MHP MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK, ŞEHİTLERİMİZİN ADLARININ SUR VE SİLOPİ'DE YAŞATILMASINI İSTEDİ


MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Doğu ve Güneydoğu'da sokaklarda devlet hakim oluncaya kadar terörle mücadelenin devam etmesi gerektiğini belirterek, terörle mücadelede şehit düşen asker ve polislerimizin isimlerinin Sur ve Silop'de yaşatılmasını istedi.
 Milletvekili Baki Şimşek, MHP grubu adına Meclis genel kurulunda yaptığı konuşmasında, "Doğu'da, Güneydoğu'da, Sur'da, Silopi'de, Türkiye'nin her yerinde sokaklarda devlet hakim oluncaya, insanlarımızın güvenliği sağlanıncaya, devletin Valisi, Kaymakamı, polisi sokaklarda tek başlarına dolaşıncaya kadar, herkesin elektrik, su ve doğalgaz parasını devlet tahsil edinceye kadar, her bir Türk vatandaşının Türkiye'nin her yerinde rahatça gezmesi, memurluk yapması sağlanıncaya kadar terörle mücadeleye devam edilmesi gerekmektedir" dedi.
Terörist cenazelerine katılanlara destek vermeyeceklerini tekrarlayan MHP'li Şimşek "Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında bulunup buradan maaş alıp, Türk Milleti'nin önünde yemin etme nezaketini bile gösteremeyenlerin, Türk bayrağına tahammül edemeyenlerin ve bunlara göz yumanların ve müzakereye oturanların tamamını Türk Milletinin vicdanıyla başbaşa bırakıyor, buna rağmen terör ve teröre destek verenlere sırtını dayayanlara, terörist cenazesine katılanlara destek vermeyeceğimizi ve gensoruya ret oyu vereceğimizi belirtiyorum" şeklinde konuştu.
 Türk Devletinin ve Türk Milletinin onurunu korumanın herkesin görevi olduğunun altını çizen MHP Milletvekili Baki Şimşek "Şunu buradan belirtmek isterim ki, bu görev en çok hükümete düşüyor. Bin yıldır bir ve beraber yaşadığımız bu toprakların bir santimini bile kimseyle paylaşmayacağımızın bilinmesini istiyorum. Bunun yanında Diyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın Silopi ilçelerinde ülkenin bölünmez bütünlüğü için canlarını veren şehitlerimizin isimlerinin burada yaşatılmasını temenni ediyorum" ifadesini kullandı


0 Yorumlar

Yorum Gönder