Mersin’de yaşanan elektrik kesintilerine Özyiğit’ten sert tepki


“TEDAŞ, AKP’NİN DE AMPÜLÜNÜ PATLATACAK, AZ KALDI!”  CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin’de yaşanan elektrik kesintilerinin vatandaşları adeta isyan noktasına getirdiğini belirterek, “AKP’nin özelleştirmelerindeki amacın iyileştirmeden ziyade adeta peşkeş çekmek maksatlı olduğu gözler önüne serilmektedir” dedi.
Mersin’de yaşanan elektrik kesintilerine bir tepki de CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit’ten geldi. TEDAŞ’ın özelleştirilmeden önce daha sorunsuz çalıştığını ifade eden Başkan Özyiğit, “Özelleştirmeden sonra farkı gördük. TEDAŞ, özelleşmeden önce daha iyi çalışıyormuş. Bu kadar yoğun kesintiler oluyor muydu veyahut kesintilerin çözümü bu kadar uzun sürüyor muydu?” dedi. Türkiye’nin 14 yıldır AKP iktidarı tarafından yönetildiğini anımsatan Özyiğit, “Bu kadar yılda herhangi bir altyapı çalışması yapılmadı. Hiçbir şekilde iyileştirme yapılmadı. AKP bu çalışmaları yapmak yerine, sat kurtul mantığı güttü. Kendisi kurtuldu ama vatandaşın başına daha çok bela etti” açıklaması yaptı.
AKP’nin özelleştirme politikasını sert bir dille eleştiren Özyiğit, “Birilerine peşkeş çekilen onlarca kamu işletmesinin; satılan, paralı hale getirilen okulların, hastanelerin; yağmalanan kıyıların, ormanların;
işsizliğe mahkum edilen, geleceği olmadan yaşayan insanlarımızın hesabı sorulmalıdır. TEDAŞ’ı özelleştirdiniz ne oldu? Vatandaş daha mı iyi hizmet aldı? Muhtarlarımız söylüyor. ‘TEDAŞ özelleştirilmeden önce mahallede sorun sıkıntı olduğu zaman sorunlarımızı birkaç gün içerisinde çözümlüyorduk. Özelleştirme kararının ardından TEDAŞ’tan daha kaliteli bir hizmet alacağımızı düşünüyorduk ancak beklentilerimizin aksine verilen hizmetlerin kalitesinde düşüş oldu’ diye dert yanıyorlar bizlere. AKP bugüne kadar vatandaşı düşünerek iş yapmamıştır. Bunu bu kadar açık ve net söylüyorum. İlçelerden gelen şikayetler daha da fazla. Bu sıkıntıları çözmek için AKP hükümetinin ne gibi bir girişimi olmuştur? Nasıl olsa sattım alan düşünsün diyor. Vatandaş perişan olmuş umurunda bile değil” diye konuştu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder