TADER 3. YILINDA ATASI'NI UNUTMADI


2012 yılında Ankara'da kurulan Tarsuslular Derneği-TADER kurucuları, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda Tarsuslu üye   3. kuruluş yıldönümünde Atatürk'ün mozolesinde çelenk koyarak, saygı duruşunda bulundu.
Ankara'daki Tarsuslular Derneği Başkanı Ali Fuat Ulay Başkanlığı'ndaki heyet 27 Aralık Pazar günü Anıtkabir Tören Avlusu'nda buluştu. Burada düzenlenen törenle kırmızı -beyaz çiçeklerle bezenmiş  TADER çelengi  tören mangası eşliğinde mozoleye çıkarıldı, Tarsuslular adına Atamız'a saygının simgesi olarak çelengi TADER Başkanı Ali Fuat Ulay bıraktı. Saygı duruşu ile süren tören  daha sonra TADER Başkanı Ali Fuat Ulay'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne duygu ve düşüncelerini  yazması ve okuması ile devam etti.
TADER Başkanı Ali Fuat Ulay, deftere şunları yazdı:
 "Aziz Atamız,
bizler Tarsuslular olarak huzurundayız. Toplumsal dayanışmanın unsurları olan dernekler  özgür bireylerin kendilerini ifade edebilecekleri alanlardır.
Huzurunuzda kurduğumuz Ankara Tarsuslular Derneği bugün üç yaşında.
Gururluyuz;
Bugün 27 Aralık Ankara'ya hoş geldin Atam,
Bugün 27 Aralık Tarsusumuz'un düşman işgalinden kurtuluşu,
Bugün 27 Aralık Tarsuslular Derneğimizin kuruluş yıldönümü.
3 mutluluğu birden paylaşmak için huzurunda toplandık.

Bizler Ankara'daki Tarsuslular olarak, ışıklarla donattığın çağdaşlık yolunda devrimlerinin rehberliğinde  yürümeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. "

0 Yorumlar

Yorum Gönder