TULUMBA BAT-ÇIK PROJESİ’NDE BETON DÖKME ÇALIŞMALARI BAŞLADI


Bölgedeki trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatacak olan Tulumba Bat-Çık Projesi’nde, Güney ve Kuzey hattı beton dökme çalışmaları başladı.
Gece gündüz demeden tüm hızıyla devam eden Tulumba Bat-Çık Projesi inşaatında, alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından beton dökme çalışmalarına da başlandı. Güney ve Kuzey TulumbaBat-Çık hattında 1. kat grobetondökme çalışmaları hız kesmeden devam ederken, Silifke Caddesi’ndeki fore kazı ve hafriyat çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor.
Tulumba Bat-Çık Projesi’nin Mersin’in trafiğini büyük ölçüde rahatlatacağını ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Tulumba Bat-Çık Projesi başta olmak üzere yapacağımız diğer alt-üst geçitlerle Mersin’in ulaşımını rahatlatacağız. Yaptığımız kavşak çalışmaları ve akıllı sinyalizasyon düzenlemeleriyle kentimiz modern bir ulaşım ağına kavuşacak” dedi.

Ayrıca çevreye duyarlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çalışma alanında bulunan çalı gruplarını ve ağaçları sökerek başka yerlerde kullanılmak üzere Mersin Büyükşehir Belediyesi fidanlığına gönderdi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder