TARSUS İDMAN YURDU’NA DESTEK VERENLER UNUTULMADITarsus İdman Yurdu (TİY) Spor Kulübüne destek verenler düzenlenen gecede, plaketle onurlandırıldı.
Şehir Park restuaranta düzenlenen yemeğin açılış konuşmasını yapan TİY As Başkanı Fatih Yıldırım, bu sezon hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.
Yıldırım, “Hiç şüphesiz ki Tarsus İdman Yurdumuz tarihsel geçmişi ve şehrimizin tek profesyonel takımı olması sebebiyle hepimizi ortak payda da buluşturan tek kulüptür. Bu anlamda biz Tarsus İdman Yurdu yönetimi olarak  sizlerin desteğini sadece ekonomik olarak düşünmüyoruz özellikle sivil toplum kuruluşlarımızın şehrimizi harekete geçirme ve yeni bir heyecan yaratma adına manevi desteklerine çok ihtiyaç duyuyoruz. Unutmayalım ki Tarsus İdman Yurdu hepimizin takımıdır. Tarsus İdman Yurdu takımı ve yönetimi olarak tek hedefimiz şampiyonluk yaşamak olacaktır. Bu anlamda bizden manevi ve maddi desteklerini esirgemeyen Tarsus İdman Yurdu tarihinde çok büyük yeri olan onursal başkanımız ve Mersin Büyükşehir Belediye başkanımız sayın Burhanettin Kocamaz başta olmak üzere çektiği tüm sıkıntılara rağmen Tarsus İdman Yurdumuzun ayakta kalmasını sağlayan Tarsus Belediye Başkanımız sayın Şevket Can’a ve bizlere destek olan değerli iş adamlarımıza son olarak büyük taraftarımıza teşekkürlerimizi borç biliriz” dedi.
Tarsus İdman Yurdu kentin ortak paydası olduğunu belirten Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, bugüne kadar takıma katkı ve destek verenlere teşekkür ettiğini belirtti.
Başkan Can, “Öncelikle 20 yıldır Tarsus İdman Yurdumuza her türlü desteği ve katkıyı sağlayan Mersin Büyükşehir Belediye başkanımız sayın Burhanettin Kocamaz’a ve geçmişten bugüne emek veren herkese huzurlarınızda teşekkür ediyorum.Cumhuriyetle yaşıt bir kulübümüz. Tarsus İdman Yurdu kardeşliğin adresidir. TİY siyasi görüşü ne olursa olsun herkesi bir araya getiren, herkesi bir ortak paydada birleştiren kulübümüzdür. Biz yıllarca TİY’yi siyasete bulaştırmadık. TİY’de biz yıllarca siyasetin yanında kardeşliği, birlik ve beraberliği sağlayacak bir yönetim kadrosu oluşturduk.Daha önce TİY maçlarını Burhanettin Kocamaz stadında oynuyordu. Bizler göreve geldikten sonra ilgili kurumlarla görüşerek maçlarımızı eskiden olduğu gibi Şehir Stadında oynanması için mücadele ettik. Ama Şehir stadında oynadığımız maçlar kulübümüze maddi külfet getirdi. Bundan sonra maçlarımızı Burhanettin Kocamaz stadında oynayacağız. Buradan TİY’na emek veren, emeği geçen, gönül veren başta rahmetli Erkut Kuzeyman olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Biz belediye olarak belediye başkanı olarak TİY’na sahip çıkıyoruz ve çıkmaya devam edeceğiz. Buraya gelen şehrimizi temsil eden oda ve dernek başkanlarımız Tarsus İdman Yurdu yönetimini kırmayarak bu davete icabet eden siyasi parti ilçe başkanlarımıza, oda ve dernek başkanlarımıza, kurum ve kuruluş temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ederim. Geçmişten bu yana bu kulüpte görev almış, ter dökmüş ve futbol oynamış bütün arkadaşlara, kulüp başkanlarına ve yöneticilere ve teknik heyetlere huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyor.
Yeni dönemin Tarsus İdman Yurdumuza ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Tarsus İdman Yurdu’nun Cumhuriyet ile yaşıt olduğunu dile getiren Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, kentte yaşayan herkesin takıma sahip çıkması gerektiğini vurguladı.
Kaymakam Atmaca, “Gerçekten ulu önder Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyetle yaşıt olan şehrimizin güzide kulübü Tarsus İdman Yurdu Tarsus’ta birlik ve beraberliği sağlayan bir unsur olduğu için hepimizin sahip çıkması gereken bir kulübümüz. Tabii belediye başkanımız dedi ki; “siyasi fikri, düşüncesi, bakış açısı ne olursa olsun Tarsus İdman Yurdu dediğimiz zaman hepimiz ortak payda da bir araya geliyoruz” Gönül ister ki Tarsus İdman Yurdu ile beraber şehrimizin hayrına şehrimizin yararına yapılacak her işte her adımda bütün Tarsuslularımızın Tarsuslu vatandaşlarımızın ileri gelenlerimizin bir araya gelmesi. Tabii aslında sadece Tarsus İdman Yurdu değil, bence şehrimizin yararına olan her konuda Tarsus’umuzun ileri gelenleri yine bu şekilde bir araya geliyorlardır” ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından Tarsus İdman Yurdu eski başkanlarına ve destek verenlere plaket verildi. 
0 Yorumlar

Yorum Gönder