TARSUS POLİSİ TOPLU TAŞIMA ŞOFÖRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından Tarsus'ta toplu taşıma faaliyeti yürüten işletmelere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya ilgili işletmelerin başkan ve üyeleri katıldı.

Trafik Denetleme Büro Amirliğinde görevli personelin sunum yaptığı toplantıda katılımcılara, vatandaşların yoğunlukla kullandığı toplu taşıma araçlarının başkanları ve şoförleri olarak trafik kurallarına riayet etme hususunda tüm vatandaşlara örnek olmaları gerektiği hatırlatıldı.

Bu sebeple yaz aylarının gelmesi ile birlikte minibüs/otobüs kapılarının açık şekilde seyahat edilmesi, seyir halinde iken sigara ve cep telefonu kullanımı ile genel trafik kurallarına uyulmaması durumunda hem kendilerinin hem de vatandaşların can ve mal güvenliğini riske atabilecek sonuçlar doğurabileceği belirtilmiştir. 

Genel trafik kuralları ile alakalı yapılan bilgilendirmeler sonrasında toplu taşıma faaliyeti yürüten işletmelerin istek ve önerilerinin dinlendiği toplantı, hatıra fotoğrafı çekimi sonrasında sona erdi. 

0 Yorumlar

Yorum Gönder