SEMİH ÖZSU‘’24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’’ MESAJI


 TARSUS HABER- Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) Genel Başkanı Semih Özsu‘’24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’’ nedeniyle bir mesaj yayımladı…

Semih Özsu mesajında; ‘’ Bilindiği üzere 24 Temmuz 1908 tarihi basından sansürün kaldırıldığı gündür. Demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir adım olması nedeniyle her yıl 24 Temmuz günü Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Çağdaş dünyanın en temel insan haklarından olan, haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı olan basın, kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak tarihinin her döneminde milletin gözü, kulağı ve sesi olmuştur.Tarafsız ve özgür bir basın,demokrasinin gelişmesinde ve yaşamasında en önemli etkenlerden biri vegüçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. 

Bu özel günde, meslek ilkeleri doğrultusundan ayrılmadan ilkeli, tarafsız ve sorumluluk bilinciyle bıkmadan, usanmadan zor koşullarda, büyük bir özveriyle yaptıkları haberleri, her şart ve ortamda topluma ulaştırmak için gayret gösteren, başta Mersin, Tarsus ve diğer ilçelerimizdefaaliyette bulunan yerel basınımızın değerli mensupları olmak üzere, tüm basın mensuplarının‘’24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını’’kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum’’ dedi.

Haftanın Çok Okunanları

Tarsus haber, tarsus haberleri, tarsus son dakika, tarsus cinayet haberleri, tarsus trafik kazaları„ tarsus son dakika, mersin haber....