Deneyap Atölyeleri Seçme e-sınavlarına giren öğrencilere ziyaret


 Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Tarsus Spor Salonunda 1-17 Haziran tarihleri arasında yapılmakta olan Deneyap Atölyeleri Seçme e-sınavlarına giren öğrencileri ziyaret ederek başarılar diledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve T3 Vakfı ortaklığında; milli teknoloji hamlesinin itici gücünü oluşturacak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirilmesi amacıyla oluşturulan DENEYAP ATÖLYELERİnde eğitim alacak gençler bilgisayar ortamında yapılan e-sınav ve akabinde uygulamalı mülakat ile belirleniyor.

4., 5., 7. ve 8. Sınıf öğrencileri katılabildiği sınavlar sonunda başarılı olan öğrencilere tasarım ve üretim, Robotik Kodlama, Elektronik Programlama ve Nesnelerin İnterneti, Yazılım Teknolojileri, Mobil Uygulama, Siber Güvenlik, Enerji Teknolojileri, Havacılık ve Uzay Teknolojileri, Yapay Zeka, Nanoteknoloji ve Malzeme Bilimi, İleri Robotik gibi yerli ve milli teknoloji alt yapısını oluşturmak üzere 36 ay süren eğitimler veriliyor.

Haftanın Çok Okunanları

Tarsus haber, tarsus haberleri, tarsus son dakika, tarsus cinayet haberleri, tarsus trafik kazaları„ tarsus son dakika, mersin haber....