İNCİRGEDİĞİ’NDE ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ TÜRKÜLER SÖYLENDİ

TARSUS HABER-  TRT Ankara Radyosu’ndan ses sanatçıları Selma Geçer, Zeynep Cihan ve Hasan Özel’in sahne alması ile Tarsus  İncirgediği Mahallesi’nde Atatürk’ün Sevdiği Türküler Konseri gerçekleştirildi. 

Halil Atılgan Toroslar Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirilen konsere, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan,  Araştırmacı-Yazar Dr. Öğrt Üyesi Halil Atılgan, Emekli Danıştay Üyesi, Kültür Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcısı Abdullah Dörtlemez, Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün, Mali sekreteri ve Tarsus Şube Başkanı Ömer Kurnaz, Genel sekreteri Gazi Aykırı, Memleket Partisi Tarsus İlçe Başkanı Ahmet Kalmış, Tarsus ve Çamlıyayla Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Naci Güllü ve vatandaşlar katılım sağladı. Katılımcılara teşekkür eden ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Başkan Bozdoğan,  ‘’Eğer Cumhuriyet olmasaydı bir çorbacının oğlu belediye başkanı olamazdı, gençliğin aydınlanması için karanlık bir günde yola çıkıp güneşle buluşan bu muhteşem hikâyede ne mutlu türküm diyene’’ diye konuştu. 

 

Haftanın Çok Okunanları

Tarsus haber, tarsus haberleri, tarsus son dakika, tarsus cinayet haberleri, tarsus trafik kazaları„ tarsus son dakika, mersin haber....