TARSUS’TA TURİZM HAFTASI KUTLAMALARI


 TARSUS HABER- Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri devam ediyor. Tarsus’ta Turizm Haftası kutlamaları yapılıyor.

Dün Tarsus Müzesinde Kaymakam Kadir Sertel Otcu  ile Belediye başkan yardımcısı Hakan Yıldırım ve diğer protokol mensuplarının katılımı ile Tarsus turizmi üzerine bir söyleşi yapıldı. Tarsus Müzesinde gerçekleşen toplantıda konuşan Müze Müdürü Doğukan Alper, Tarsus’un tarihi ve turistik yerleri ile turizm potansiyeli hakkında bilgi verdi.

Konuşmalardan sonra Turizm Haftası Kortej yürüyüşü yapıldı. Belediye Bandosu eşliğinde protokol mensupları yürüyerek Kaymakamlık karşısındaki Demokrasi ve İnsan hakları meydanında sunulan Hak Eğitimi Merkezi Folklor ekibinin gösterisini ve daha sonra kadınlar ritm grubunun İsmet Karabulut eşliğinde verdiği mini darbuka şovunu seyretti.

Buradaki gösterilerden sonra okulların öğrenci grupları ellerinde Turistik dövizler ile bando eşliğinde Kubat Paşa Medresesi önüne geldiler. Burada Tarsus Fotoğraflarından oluşan bir resim sergisi açıldı. Tarsus Turizm Derneği Başkanı Yeşim Sancaktar İçgören de hafta nedeniyle Kaymakam Kadir Sertel Otcu’ya çiçek takdim ederek haftasını kutladı. Burada protokol mensupları ve katılımcılar Turizm Haftası münasebetiyle havaya balon uçurdu. Bilahare resim  ve fotoğraf sergisini gezdiler.

 

Tarsus’ta Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde 20 Nisan günü  turizm ürünü bileşenlerinde Tarsus.. Yörük kültürünün Turizm amaçlı kullanılabilirliliği konulu konferans Ticaret ve Sanayi Odasında yapılacak.

22 Nisan Günü Karabucak Eko Turizm Parkur ve Doğa yürüyüşü yapılacak. Karabucak alanındaki yürüyüş saat 10.00’da başlayacak.

FİDAN DİKİMİ YAPILACAK

Tarsus’ta Turizm Haftası kutlamalarının sonunda fidan dikimi yapılacak. 22 Nisan günü Doğu Akdeniz Ormancılık Enstitüsünde saat 10.30’da protokolün katılımı ile fidan dikimi gerçekleştirilecek.

 

Haftanın Çok Okunanları

Tarsus haber, tarsus haberleri, tarsus son dakika, tarsus cinayet haberleri, tarsus trafik kazaları„ tarsus son dakika, mersin haber....