TADER'DEN KADINLARA KUTLAMA


 TARSUS HABER- TADER Genel Başkanı Semih Özsu’’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’’ dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sevgi, Şefkat ve Fedakarlığın Sembolü Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Semih Özsu mesajında;’’ Kadın, ailenin temel direklerinden biri olduğu gibi, sağlıklı bir toplumun oluşmasında eğitici ve koruyucu bir unsurdur. Kadınlar hayatımızın en özel varlıklarıdır. Kimi annemiz, kimi eşimiz, kimi kız kardeşimiz, kimi arkadaşımız, kimi ise göz bebeğimiz kızlarımızdır.

Sağlıklı ve ileriyi düşünen bir toplum için kadınların hayatın her alanına dokunması hukuktan sağlığa, ekonomiden eğitime kadar her alanda var olmaları gerekmektedir.Bizim medeniyetimiz kadını baş tacı etmiş, onu kutsal bir yere taşıyarak, bütün kadınları önce anne olarak düşünmüştür.

Ne yazık ki, günümüzde bu kadar değer verdiğimizi söylediğimiz ve önce anne olarak düşündüğümüz kadınlar acımasızca şiddete maruz kalıyor ve hayatlarını kaybediyorlar. Kadına yönelik uygulanan bu şiddet ve baskılara, uğradıkları haksızlıklara, adaletsizliklere, ayrımcılıklara karşı kadının yanında yer almak ise insan olan hepimizin görevidir.

Bu düşüncelerle emekleri, sevgileri ve fedakârlıklarıyla hayatımızı anlamlı kılan Kadınlarımıza hak ettikleri saygı ve değerin gösterildiği, güzelliklerle dolu bir yaşam sürmelerini temenni ediyor, ülkemiz ve tüm dünya kadınlarının ‘’8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’’ nü kutluyorum’’ dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder