YANLIŞ TEŞHİS NEDENİYLE GEÇ KALINDI. AYAK PARMAĞINI KAYBETTİ

 

Ayağındaki  yara için Tarsus’ta ve Mersin’de  bir çok uzman  doktora giden Ramazan Arduç , gittiği  tüm uzman hekimlerin  yanlış teşhisi yüzünden ayak parmağını kaybettiğini iddia etti.

Yaklaşık  5 ay önce   ayağında  çıkan yara için doktora giden Tarsus Fotoğrafçılar Odası başkan vekili Ramazan  Arduç ,  Dahiliye uzmanı Dr. M. U. Enfeksiyon Hastalıkları uzmanları N.G. , F. S.K ve  N. U.adlı uzman doktorlara muayene olduğunu  adı geçen hekimlerin  hepsinin  yaranın şeker hastalığından  kaynaklandığını, şekerinin düşmesiyle  yaranında  geçeceğini  söyleyerek  başlarından savdıklarını iddia etti. 

Arduç,  geçen zaman içerisinde  yaram kapanmadığı  gibi ayağımda  morarma ve  şikayetlerim artmaya başlayınca  Karaman Eğitim ve Araştırma  Hastahanesinde yapılan muayenemde  şeker  hastalığıyla birlikte gelişen enfeksiyonun  kemiklere kadar indiği tespit  edildi.Parmağı kurtarmak için çok geç kalındığı tarafıma bildirildi.  Enfeksiyonun  diğer parmaklara sirayet etmeden ameliyat olmam gerektiği  söylendi. 5 ay boyunca defalarca  Mersin ve Tarsus’ta  hekimlere  muayene olmama rağmen enfeksiyon ne yazık ki  tespit edilemedi. Bu nedenle  ayak başparmağımı kaybettim’’ dedi.  

ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM

Muayene olduğu  tüm doktorlardan şikayetçi olacağını belirten Ramazan Arduç, ‘’Yarayla birlikte gelişen enfeksiyonu farkedemeyen tüm muayene olduğum hekimlerden şikayetçi olacağım.

Biraz daha geç  kalsam ayak parmağımı değil ayağımı kaybedecektim. Başka  insanların mağdur olmaması için  bu hekimleri mahkemeye vereceğim’’ şeklinde konuştu.

 

Haftanın Çok Okunanları

Tarsus haber, tarsus haberleri, tarsus son dakika, tarsus cinayet haberleri, tarsus trafik kazaları„ tarsus son dakika, mersin haber....