‘13. TARSUS YARI MARATONU’ HAZIRLIKLARI DEVAM EDİYOR

 

 Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin düzenlediği “13. Tarsus Yarı Maratonu” konusunda çalışmalar devam ediyor. 28 Kasım’da gerçekleşecek maratonun 21 kilometrelik parkurunda Büyükşehir ekipleri ile paydaş kurumların temsilcileri inceleme yaptılar.

 İlk olarak 2004 yılında koşulan Uluslararası Tarsus Yarı Maratonu, en son 2018 yılında bir kez daha koşuldu. Mersin Büyükşehir Belediyesi, 3 yıl aranın ardından Tarsus Yarı Maratonu’nu yeniden başlattı.

 İncelemeleri yapılan 21 kilometrelik parkurun Tarsus Kültür Park’taki Sevgi Kapısı önünde başlangıç ve bitiş noktaları geçtiğimiz günlerde belirlendi.

 Uluslararası Atletizm Federasyonu’ndan gelen heyetin başlangıç çivisini çakması ve koşu güzergahının belirlenmesinin ardından, ilgili kurum temsilcileri yapılması gerekenlerle ilgili olarak tüm güzergahı birlikte gezerek notlar tuttular.

 

Haftanın Çok Okunanları

Tarsus haber, tarsus haberleri, tarsus son dakika, tarsus cinayet haberleri, tarsus trafik kazaları„ tarsus son dakika, mersin haber....